Ժողովրդական վարպետներ

ՀՀ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ, ԳԻՏՈՒԹՅԱՆ, ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ԵՎ ՍՊՈՐՏԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

«Հովհաննես Շարամբեյանի անվան ժողովրդական արվեստների թանգարան» ՊՈԱԿ

ՑԱՆԿԵՐ

Ժողովրդական վարպետի վկայական ստացած անձանց

2015 թ.

ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՓՈՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ
1. Վահե Մանուչարյան
2. Սուրեն Ավագյան

ԲՐՈՒՏԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
3. Սերյոժա Ասատրյան

ԳԵՂԱՆԿԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ
4. Հակոբ Խալաթյան
5. Սիրուշ Բաղրամյան

ՔԱՆԴԱԿԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
6. Հայաստան Ներսիսյան
7. Սերգեյ Թովմասյան

ԱՐԾԱԹԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
8. Կարլեն Քոսայան
9. Կարապետ Տատաօղլեան

ԽԵՑԵԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
10. Ժասմենա Տեր –Հովհաննիսյան

ՁԵՌԱԳՈՐԾ ԱՐՎԵՍՏ
11. Տաթևիկ Մարգարյան

ԱԶԳԱՅԻՆ ՆՎԱԳԱՐԱՆՆԵՐԻ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒՄ
12. Արշակ Իսախանյան
13. Հայկ Գալստյան
14. Գալուստ Գալստյան

ՏԻԿՆԻԿԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
15. Արթուր Սարգսյան
16. Քրիստինե Լազարյան
17. Մարտուհի Սարգսյան

ԳՈՐԳԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
18. Սուզաննա Ավետիսյան
19. Մերի Առաքելյան
20. Թամարա Մանուկյան

ԱՍԵՂՆԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
21. Արմենուհի Խաչատրյան
22. Արփի Ավդալյան
23. Այտա Սանդուրյան
24. Մարիետտա Ալեքսանյան

ԴԱՐԲՆՈՒԹՅՈՒՆ
25. Գագիկ Մարտիրոսյան
26. Ջանիբեկ Նիկոլյան

2016 թ.

ԺՈՂՈՎՐԴԱԿԱՆ ԼԱՐԱՅԻՆ ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՔՆԵՐԻ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒՄ
1. Հակոբ Խալաթյան

ԳԵՂԱՆԿԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ
2. Արուս Սիրադեղյան
3. Գարիկ Միքայելյան
4. Ժաննա Բաբայան
5. Օվսաննա Թադևոսյան
6. Ալվինա Աբելյան
7. Կարինե Ղահրամանյան

ԴԵԿՈՐԱՏԻՎ-ԿԻՐԱՌԱԿԱՆ ԱՐՎԵՍՏ
8. Էդուարդ Տեր-Սահակով
9. Նարինե Չիլինգարյան
10. Մայդա Իստանբուլյան
11. Նարինե Գևորգյան
12. Անահիտ Գրիգորյան

ԽԵՑԵԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
13. Քրիստինե Սաֆարյան
14. Շահա Դիրարտոնյան
15. Դավիթ Փարադյան

ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՓՈՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ
16. Գրիգոր Հովսեփյան

ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՄ
17. Արթուր Կիրակոսյան

ՔԱՐԻ և ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՓՈՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ
18. Գևորգ Մնացականյան
19. Վանո Դադոյան
20. Անգել Բարոյան

ԳՈՐԾՎԱԾՔ ԵՎ ԹԱՂԻՔԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
21. Սոնա Մակարյան
22. Լալա Մնեյան

ԱՐԾԱԹԱԳՈՐԾՈԹՅՈՒՆ/ՈՍԿԵՐՉՈՒԹՅՈՒՆ
23. Հրաչ Չիլինգարյան
24. Արտյոմ Հայրապետյան
25. Նորայր Սեդրակյան

2017 թ.

ԴԵԿՈՐԱՏԻՎ-ԿԻՐԱՌԱԿԱՆ ԱՐՎԵՍՏ
1. Վախթանգ Հարությունյան
2. Բագրատ Սարգսյան

ԳԵՂԱՆԿԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ
3. Գրետա Անտինյան
4. Նելլի Ահարոնովա

ՔԱՆԴԱԿԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
5. Արմեն Մալումյան
6. Հովսեփ Քալանթարյան
7. Մարտին Այվազյան

ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՄ
8. Ռուբեն Արմենյան
9. Ալբերտ Միրզոյան

ԱՐԾԱԹԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
10. Հովհաննես Փափազյան
11. Գագիկ Այվազյան
12. Վարդան Շահինյան

ՈՍԿԵՐՉՈՒԹՅՈՒՆ
13. Աշոտ Իսրայելյան
14. Աշոտ Ղազարյան
15. Սերգո Չախոյան

ԿԱՐՊԵՏԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
16. Օֆելյա Դավթյան
17. Աննա Ղազարյան

ԱՍԵՂՆԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
18. Ծովիկ Գանթարեան
19. Մարալ Շէօհմելեան
20. Անուշիկ Թանթուշյան
21. ԱնահիտԿարապետյան
22. Հասմիկ Գրիգորյան

ՏԻԿՆԻԿԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
23. Անահիտ Ճաթեյան

ԹԱՂԻՔԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
24. Ռուզան Աչիկյան
25. Անահիտ Ստեփանյան
26. Հասմիկ Սաթեղյան
27. Հայկուշ Սարգսյան

ՀԵԼՈՒՆԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
28. Ռուզաննա Մուրադյան

ՄԵՏԱՂԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՄ
29. Արտյոմ Ղազարյան
30. Ներսես Չարխչյան

ԴԱՐԲՆՈՒԹՅՈՒՆ
31. Հայկ Թադևոսյան

ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ՓՈՂԱՅԻՆ ՆՎԱԳԱՐԱՆՆԵՐԻ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒՄ
32. Կարեն Հակոբյան

2018 թ.

ԴԵԿՈՐԱՏԻՎ-ԿԻՐԱՌԱԿԱՆ ԱՐՎԵՍՏ
1. Աննա Ավագյան
2. Աիդա Փաշիկյան
3. Անահիտ Գրիգորյան
4. Աշխեն Սարգսյան

ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՄ
5. Լիլիթ Բադալյան
6. Կամո Վարդանյան

ՔԱՐԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՄ
7. Համբօ Տեր-Դավիթեան, վկայական N 90

ԱՍԵՂՆԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
8. Մարգարիտա Դայան
9. Գայանե Գրիգորյան
10. Կարինե Մանուկյան
11. Ժաննա Կոստանյան

ՈՍԿԵՐՉՈՒԹՅՈՒՆ, ԱՐԾԱԹԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
12. Մարտին Միսակյան
13. Թադևոս Հովհաննիսյան

2019 թ.

ԴԵԿՈՐԱՏԻՎ-ԿԻՐԱՌԱԿԱՆ ԱՐՎԵՍՏ
1. Ալինա Գիշյան
2. Աշոտ Մկրտչյան
3. Նաիրա Հարությունյան

ՓԱՅՏԻ ԳԵՂԱՐՎԵՍՏԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒՄ
4. Ռոբերտ Պապոյան
5. Աշոտ Բաբայան

ԱՍԵՂՆԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
6. Անուշ Սարկիսյան
7. Շուշան Հարությույան

ԴԱՐԲՆՈՒԹՅՈՒՆ
8. Դավիթ Հովհաննիսյան

ՈՍԿԵՐՉՈՒԹՅՈՒՆ, ԱՐԾԱԹԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ
9. Գրիգոր Սարգիսյան
10. Արմեն Ասլանյան
11. Սմբատ Սարգսյան
12. Գագիկ Սարգսյան
13. Հովհաննես Հովհաննիսյան